Якісна правнича допомога є гарантією права людини на справедливий суд, – Тарас Герелюк

Конституційне право людини на професійну правничу допомогу, закріплене у  Конституції України, слід розглядати як один з головних елементів механізму реалізації державою гарантії справедливого правосуддя.

З такою позицією виступили представники Національної асоціації адвокатів України на засіданні комітету Верховної Ради з питань правосуддя, де розглядався проект Закону № 1013 «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».

Нагадаємо, цей проект передбачає скасування представництва виключно адвокатами інтересів осіб (громадян та підприємств) в судах. За задумом авторів законодавчої ініціативи, адвокати мають здійснювати лише захист від кримінального обвинувачення. Конституційний Суд надав позитивний висновок щодо проекту.

Участь у засіданні профільного парламентського комітету взяли партнер  GOD LEGAL Тарас Герелюк, який також є членом комітету НААУ захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, а також партнер  GOD LEGAL, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України Олександр Дроздов.

В ході дискусії О.Дроздов наголосив на тому, що Конституційний Суд лише відкрив можливість для подальшого розгляду законопроекту в парламенті, але не зобов’язав законодавців до його прийняття. Як член Науково-консультативної ради КС, він раніше надав науковий висновок щодо проекту 1013, де обгрунтував, що в разі допущення до представництва у суді неадвокатів держава не зможе гарантувати особі право на професійну правничу допомогу.

Але КС виходив з того, що поняття «професійна правнича допомога» і «представництво особи в суді» не є тотожними. Першу надають адвокати, а друге може бути здійснене як адвокатом, так і іншим суб’єктом — за вибором особи. 

«Такий підхід органу конституційної юрисдикції убачається вкрай небезпечним, переконаний Т.Герелюк. – Держава взяла на себе конституційний обов’язок забезпечити дотримання права кожної людини на професійну (тобто якісну) правничу допомогу. Така допомога в Україні може надаватися лише адвокатами, для яких в Україні встановлений особливий порядок набуття права на професію, обов’язок постійного підвищення професійного рівня, а також етичні правила, невиконання яких має наслідком дисциплінарну відповідальність адвоката. Зрештою, якісна правнича допомога є гарантією права людини на справедливий суд». У НААУ переконані: оскільки законопроектом № 1013 передбачено звуження змісту та обсягу існуючих прав, гарантованих статтями 55, 59 Конституції, такий проект суперечить частині третій статті 22, частині першій статті 157 Конституції України.

Притягуємо окупантів до відповідальності

Били та будемо бити окупантів по всім фронтам. Якщо ви хвилюєтесь, що не приймаєте участі у бойових діях і надто мало допомагаєте країні – у Вас є шанс наблизити нас до перемоги над окупантом. Щоб...

Як найняти працівників і не платити штраф від 65 000 гривень?

Багато новачків, які ніколи не мали власного бізнесу мріють його створити та більше ніколи не працювати на “дядю”.
Однак, щойно Ви станете “дядьою”, так одразу зрозумієте, що бізнес це не працювати просто на себе, коли хочеш.

Навіть коли здається, що справедливості немає – за неї варто боротись

Не пройшло 7 років, але справедливість відновлено.
Завдяки старанням керуючого партнера GOD LEGAL Герелюка Тараса, клієнт отримає відшкодування від України у розмірі 5 000 євро.

Як вижити в часи геополітичного загострення?

Якщо активно читати соцмережі, дивитись телебачення та читати інформаційні канали за останні 2 тижні — можна не слабо посивіти. Однак, якщо паніку відкласти у глибокий ящик — необхідно тверезо оцінити ситуацію та діяти відповідно до...

Квартира у новобудові

Як вигідно купити нерухомість в іпотеку під 5 % річних? Бажаєте жити у власному житлі, без батьків, родичів та співмешканців?Хочете мати змогу побути насамоті з собою, своїми думками чи самими близькими людьми?Однак, як би сильно...